Krátké zprávy #14 – Gameplay, reklamy, speciální edice

 • Nedávno jsme psali o gameplay videu prvních 10 minut hry, kde ale v první části hrála místo originálního zvuku skladba Still Alive z prvního dílu. Nyní je k dispozici úvodní část i s originálním zvukem. Všechny informace už jsou povětšinou známé, pokud videu nerozumíte, můžete si popis přečíst třeba na portálu Slum.cz.
 • Vydání hry se blíží a Valve pomalu ale jistě rozjíždí reklamní kampaň. Pro připomenutí, reklamní kampaň pro Left 4 Dead 2 stála 25 miliónů $. Portal 2 je dle slov Gabe Newella nejlepší hrou, kterou kdy Valve vytvořilo. Šetřit se na kampani rozhodně nebude… Aktuálně je možné spatřit reklamy na velkých zahraničních portálech IGN nebo GameSpot, malý banner se zobrazuje i ve Steamu.
 • Australský internetový obchod EB Games začal prodávat speciální edici Portal 2 s přídomkem The Cube Edition. Bonusem je Rubikova kostka s motivem Portalu. Osobně se mi balení moc nelíbí, pravděpodobně se ani nejedná o oficiální balení. Spíše to bude vlastní iniciativa daného obchodu, podobné bonusy k hrám přikládá třeba i náš Xzone.
 • Za splnění určitých achievementů dostanete na konzoli Xbox 360 trička a čepici pro svého avatara. Za dokončení hry dokonce Companion Cube, jak můžeme vidět na videu.
 • Aktuálně probíhá v San Franciscu vývojářská konference GDC, které se účastní i několik zaměstnanců Valve. Pravděpodobně tak budou k dispozici nové materiály technického rázu. Příští týden se koná veletrh PAX East, kterého se Valve také zúčastní a budou zde prezentovat Portal 2. Poslední dobou již bylo zveřejněno spoustu informací, ale PAX East bude největší akcí svého druhu do vydání hry, takže možná Valve představí něco nového.
 • Včera byla spuštěna česká produktová stránka na webu Electronic Arts.
 • Pokud vám na Steamu chybí odpočet do data vydání, určitě vám příjde vhod stránka portal2countdown.com, na které naleznete fanouškovské počítadlo.

6 komentářů u Krátké zprávy #14 – Gameplay, reklamy, speciální edice

 1. honza napsal:

  díky za to počítadlo 😀

 2. Cavaski napsal:

  Co říkáte na grafické zpracování? Myslíte, že se to může rovnat Crysis? Nemyslím tím kvalitu hry, pouze grafiku. Z preview videí mám velmi dobrý pocit, dokonce je pro mě těžko uvěřitelný pouze upgrade starého Source.

  PS: Samozřejmě mě zajímá hratelnost více než grafika, jen bych chtěl znát váš názor.

 3. Pasta napsal:

  Myslím že CryEnginu 3 se může rovnat akorát Frostbite 2, ale stejně je tohle jeden z nejhezčích enginů co jsem viděl 😉

 4. Patrik Strnad napsal:

  Divim se že ze Source Enginu dokazali vytahnout tolik.
  Prostě dobrej a optimalizovanej engine.

 5. newborec napsal:

  Teď budu agresivní, ale budiž: jen blbec, co neví, co s penězma, udělá od základu novej engine. Rozumější je neustále upgradovat ten stávající. Dokud to ovšem jde. Battlefield 3 ovšem vypadá fantasticky, to uznávám. Zato Crysis 2 na mě působí velmi ploše

 6. Cavaski napsal:

  Díky za názory. Ten můj je, že Portal 2 vypadá velmi dynamicky a rozhodně jsem pro stále excelentní Source, i když některé jiné hry možná vypadají lépe (ale za cenu obludných hw nároků).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Avatary zajišťovány službou Gravatar. Vyžadované informace jsou označeny *

*