Nové herní mechanismy

Portal 2 obsahuje spoustu nových herních mechanismů, které se budou využívat při řešení logických hádanek. Na této stránce najdete jejich přehled s krátkým popisem. Všechny tyto nové prvky si můžete také prohlédnout v HD in-game videích z výstavy E3.

Excursion Funnel

První nový testovací element ve hře Portal 2 se nazývá Excursion Funnel. Jedná se o proud tekutého azbestu, prostřednictvím kterého se ve vodorovném i svislém směru může přesouvat hráč nebo nějaký předmět. Proud lze v případě potřeby přesměrovat vhodnou kombinací portálů.

Excursion Funnel

Aerial Faith Plate

Aerial Faith Plate funguje na principu katapultu. Po kontaktu s tímto zařízením je hráč nebo předmět katapultován nastaveným směrem. Z několika katapultů může být vytvořena důmyslnější sestava a bude pouze na hráči, jestli uvěří, zda tato cesta povede k cíli či nikoliv.

Aerial Faith Plate

Thermal Discouragement Beam

Další nový prvek ve hře jsou lasery. Ty je možno použít prostřednictvím speciálních snímačů k aktivaci různých zařízení. Druhý způsob využití je zneškodnění střílen. Paprsek je možno pomocí speciálních kostek nebo portálů přesměrovávat.

Thermal Discouragement Beam

Pneumatic Diversity Vent

Jedná se o velké roury, které v určitých místech velkou silou nasávají vzduch a všechny předměty v okolí. Nasáté předměty následně putují do spalovací pece, popřípadě mohou být jiným otvorem opět vypuštěny ven. Pomocí vhodné kombinace portálů je možno zvyšovat účinný dosah tohoto zařízení.

Pneumatic Diversity Vent

Repulsion Gel

Repulsion Gel je první z řady speciálních tekutin, které se ve hře Portal 2 objeví. Jedná se o látku modré barvy, kdy hráč po kontaktu s touto látkou dokáže vyskočit dále a výše.

Repulsion Gel

Propulsion Gel

Propulsion Gel je další látka, která v kontaktu s hráčem zlepší jeho schopnosti. Jedná se o oranžovou tekutinu, která dokáže několikanásobně zrychlit rychlost pohybu.

Propulsion Gel

5 komentářů u Nové herní mechanismy

 1. MililiVantili napsal:

  Přátelé nevím jestli se to tu už řešilo, ale nikde jsem to nenašel. ten Pneumatic Diversity Vent asi není ve hře co? V SP teda určitě ne, ten sem prošel 4x…nebude to třeba v tom prvním DLC? Dík za odpovědi.

 2. Jakub napsal:

  Lidi prosim o pomoc hral sem portal v SP ale rad bych si zahral i kooperativu poradite my nekdo jak na to nejde me pripojit dik a pokud budete moct piste na mejla sulajakub@seznam.cz

 3. SnEaK napsal:

  Máš vůbec originalni verzi?

 4. Jarek92 napsal:

  V prvním dílu byla jenom energetická Powerkoule,namísto nich jsou ted lasery.A je tam toho daleko víc.
  Jsem strašně moc zvědavý co nového bude za pár let v třetím díle,pokud vůbec bude.To si fakt nedovedu představit,no uvidíme 🙂 Akorát tu nejsou ukázané ty světelné mosty,v Portalu 2 jsou

 5. Xeotroid napsal:

  Jarek92: Portal 3 nebude, bude Portal 2: Episode 1 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Avatary zajišťovány službou Gravatar. Vyžadované informace jsou označeny *

*