Co-op režim

Artwork postav z co-op režimuNovinkou oproti původnímu Portalu bude kooperativní režim pro dva hráče. Zatím nejsou k dispozici žádné oficiální obrázky nebo gameplay videa, nicméně shrnu zde pár postřehů z rozhovoru redaktorů Joystiqu, kteří měli příležitost zahrát si co-op režim na E3.

 • Kooperativní režim bude kompletně oddělen od hry pro jednoho hráče. Bude se odehrávat ve speciálních levelech přímo navržených pro kooperaci dvou hráčů, kteří budou dohromady disponovat čtyřmi portály.
 • Při plnění hádanek bude možno zemřít, přičemž postavy se budou po smrti obnovovat. Původně se mělo v co-op režimu hrát za Chell spolu s dalším kolegou z laboratoře jménem Mel. Vzhledem k možnosti smrti se ale bude hrát za 2 roboty (artwork výše). Postavy prý mají skvělé animace při smrti. Jeden robot měl být například rozdrcen snižujícím se stropem, ale ještě v poslední chvíli se snažil strop sám udržet.
 • Jako první při vývoji co-op režimu ve Valve implementovali systém pro komunikaci obou hráčů. Samotná hlasová komunikace se ukázala jako nedostatečná a proto přistoupili k systému informačních ikonek. Po stisknutí klávesy Q se zobrazí nabídka ikonek, které je možno umístit na aktuálně namířené místo. K dispozici jsou akce typu „Postav se tady“, „Podívej se zde“, „Udělej portál tady“ a podobně. Zároveň by měla být implementována možnost split-screenu a funkce obraz v obraze.
 • Kooperativní režim bude o dost složitější než hra pro jednoho. Zatímco single-player se ve Valve snaží udělat přístupnější pro většinu hráčů, v co-op režimu bude spousta levelů závislá na čase, rychlosti, kvalitní kooperaci.
 • GLaDOS se objeví i v co-op režimu, přičemž bude k oběma robotům promlouvat jako k ženám a bude si z nich dělat srandu.
 • Portal 2 bude podporovat cross-platform kooperaci. Najednou tak může hrát například hráč na PS3 s hráčem na PC.

9 komentářů u Co-op režim

 1. david orel napsal:

  bude to i po internetu?

 2. Jasper napsal:

  Samozřejmě

 3. Hoky napsal:

  Už se těším na ten coop kdo bude chtít zahrát tak si mě už teď může přidat: nick: Hoky http://steamcommunity.com/profiles/76561197995002825/

 4. Steven napsal:

  Cau. Nevite nekdo, jak se da nastavit, nebo nejak pracovat s multiplayerem? Nemuzu se pripojit i kdyz mam pripojeni k internetu v poradku.
  predem dik

 5. JaycobMinato napsal:

  Steven: máš vůbec orinální verzi hry??

  Jinak Co-op už mám dohraný s kámošem, je to pecka!
  Těším se na DLC, nyní si krátim čas s „Authoring tools BETA“ :))

 6. StanleyCZ napsal:

  ááá! Hra by mi dneska měla přijít.. už se těším. Jen se bojím že nebudu mít s kým hrát coop :/

 7. lenovo90 napsal:

  Hoky pridaj si ma medzi priatelv na Steame men to nejde pls ja chci hrat portal 2 coop ale ja nevime ako prosim dakujem 🙂

 8. BeeHive napsal:

  StanleyCZ napiš jméno na steamu a zahrajem 🙂

 9. DJmirak napsal:

  zahrál by si semnou nekdo coop ale nemam originalku ma to stazeny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Avatary zajišťovány službou Gravatar. Vyžadované informace jsou označeny *

*