Kooperace v editoru, Portal ve vesmíru, videa, výročí

Po menší odmlce přináším opět přehled krátkých zpráv a událostí ze světa Portalu.

COOP levely v editoruPoslední DLC Perpetual Testing Initiative, které do hry přineslo editor úrovní, vyšlo již před 3 měsíci. Za tu dobu hráči vytvořili přes 170 000 single player levelů. Minulý týden vyšel update, který dovoluje vytvářet i kooperativní úrovně. Zároveň tento update přináší také novou „Quick Play“ funkci, pomocí které můžeme snadno hrát nejlépe hodnocené mapy v různých kategoriích.

Další zpráva se týká Wheatleyho. Ten se minulý měsíc díky neznámému zaměstnanci NASA skutečně podíval do vesmíru. Na japonské zásobovací lodi HTV-3, která na mezinárodní vesmírnou stanici ISS dopravila téměř 5 tun zásob, se vyskytoval i žlutý panel, který si můžete prohlédnout na následujícím obrázku. Nebyl to však jediný výlet do vesmíru. Team 18 teenagerů, kteří si říkají Flying Apple Space Technologies, vypustil meteorologický balón, na kterém byla připevněna plyšová hračka Space Core. Balón vyletěl do výšky přibližně 28 km a níže si opět můžete prohlédnout fotografii.

Wheatley in Spaaaaaaace! Space Core in Spaaaaaaace!

Dále tu mám dvě zajímavá videa. První z nich s názvem Meet The Cores vytvořil Harry101UK. Původně to měl být jen malý experiment, ale nakonec se to rozrostlo do větších rozměrů.

Druhé video má název After Aperture a na rozdíl od předchozího bylo kompletně vytvořeno v nástroji Source Filmmaker. Můžeme v něm vidět život Chell po konci hry.

Na úplný závěr malé výročí tohoto webu. Minulý měsíc jsme oslavili dvouleté výročí od spuštění těchto stránek. Za ty dva roky zde bylo 72 000 návštěvníků, kteří ze serveru přenesli 140 GB dat. Všem fanouškům děkuji, protože bez nich by tento web neexistoval…

1 komentář u Kooperace v editoru, Portal ve vesmíru, videa, výročí

  1. chosino napsal:

    Kde se dají sehnat těch 170 000 single player levelů?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Avatary zajišťovány službou Gravatar. Vyžadované informace jsou označeny *

*